pl en de
Szybki kontakt
Kontakt 607 137 150 kontakt@alugrip.pl

Śrutowanie


Wybierając śrutowanie przez firme Alugrip możesz mieć pewność, że usługa zostanie wykonana na najwyższym poziomie. Dzięki doskonałemu zapleczu technologicznemu, m.in. komorze śrutowniczej o wymiarach wewnętrznych 8 x 4 x 3 m., możemy podjąć się nawet najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych zleceń. Śrutowanie metalu jest niezbędnym etapem w procesie przygotowania jego powierzchni do malowania proszkowego.Technika śrutowania pozwala uzyskać odpowiednią chropowatość zwiększającą przyczepność powłok malarskich czy metalicznych.
Śrutowanie skutecznie usuwa: pozostałości po walcowaniu stali, tzw. zendrę, zanieczyszczania jonowe przyczyniające się do korozji podpowłokowej – sole, azotany, siarczany, stare powłoki malarskie, pyły i rdzę.

Kontrola Jakości

Jakość to podstawa naszych usług oraz produkcji.Nasz dział Kontroli Jakości prowadzi ciągły nadzór nad zleceniami. Weryfikacja poprawności prowadzona jest kilku etapowo, dzięki temu masz pewność ze produkt spełnia twoje wymagania jakościowe. Z pomocą wytycznych norm ISO 9001 stworzyliśmy kompleksowy system kontroli, który prowadzimy na różnych etapach w naszych usługach co pozwala na minimalizowanie ryzyka. Ważni są tutaj również ludzie – nasi pracownicy dbają o zachowanie najwyższej jakości ,jest to możliwe dzięki regularnemu ich szkoleniu oraz ciągłemu doskonaleniu systemu zarządzania jakością. Zadowolony Klient to kluczowa wartość w strategii Firmy i gwarancja jej sukcesu.
Oferujemy Państwu niezwykle precyzyjnie śrutowanie metodą strumieniowo-ścierną, którą można zastosować do: konstrukcji stalowych,felg aluminiowych i stalowych, stalowych części pojazdów i maszyn,blach i profili stalowych o grubości większej niż 1,5 mm.
Posiadamy komorę śrutowniczą o wymiarach: 4m szer. x 8,5m dł wysokość 3m, która daje nam możliwość pracy nawet na bardzo obszernych powierzchniach.
Kabina śrutownicza służy do pneumatycznego oczyszczenia powierzchni metalowych i konstrukcji spawanych metodą strumieniowo-ścierną. Użycie tej metody powoduje opad śrutu na podłogę kabiny i za pomocą zgarniacza podłogowego śrut trafia do dołka zsypowego. W następnym etapie śrut z dołka zasypowego zbierany jest przez podnośnik kubełkowy i trafia do separatora ścierniwa. Tam jest oczyszczany i separowany z zanieczyszczeń. Oczyszczone ścierniwo trafia do zbiornika zasobowego, a następnie zasypuje się nim oczyszczarkę pneumatyczną.

W naszej ofercie znajdziecie państwo m.in takie usługi z zakresu śrutowania automatycznego: śrutowanie felg, śrutowanie aluminium, śrutowanie blach, śrutowanie stali nierdzewnej, śrutowanie felg aluminiowych, oraz śrutowanie wszelkiego typu detali. Usługo te świadczymy dla klientów min z miast takich jak: Kraków, Katowice, Bielsko Biała, Cieszyn, Tychy Żywiec, czy Pszczyna

Wielu klientów stawia wysokie wymagania dotyczące antykorozyjnego zabezpieczenia powierzchni, które wymuszają odpowiednie jej oczyszczenie przed malowaniem. Nasza śrutownia należy do najnowocześniejszych zakładów tego typu w regionie. Jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą klasę antykorozyjną C5 przez połączenie cynkowania ogniowego z malowaniem proszkowym i specjalistycznym zmatowieniu powierzchni cynkowanej w naszej śrutowni. Możliwość negocjacji cen! Śrutowanie – stopnie czyszczenia powierzchni. W zależności od wymogów możemy uzyskać następujące klasy przygotowania powierzchni (wg. normy PN-ISO 8501-1):

Klasa Sa 1

Zgrubne czyszczenie strumieniowo-ścierne – likwiduje tłuste plamy, rdzę, powłokę malarską oraz obce zanieczyszczenia

Klasa Sa 2

Gruntowne czyszczenie strumieniowo-ścierne – dopuszczalne są szczątkowe zanieczyszczenia przylegające do powierzchni

Klasa Sa 2,5

Bardziej gruntowne czyszczenie strumieniowo-ścierne, akceptowalne są drobne ślady zanieczyszczeń, np. w postaci kropek

Klasa Sa 3

Daje efekt stali jednolitej metalicznie, tzw. biały metal. W praktyce do osiągnięcia dla nowych elementów

Oddajemy do Państwa dyspozycji komorę śrutowniczą o wymiarach wewnętrznych 8,5 x 4 x 3 m.
Oferujemy usługę czyszczenia strumieniowo-ściernego, za pomocą śrutowania, elementów metalowych: kształtowników, blach, konstrukcji stalowych i innych elementów.


Czynniki, które decydują o ostatecznym rezultacie procesu śrutowania to ciśnienie sprężonego powietrza, ścierniwo (czyli jego rodzaj, kształt oraz i wymiar), kąt strumienia oraz odległość dyszy od powierzchni. Jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą klasę antykorozyjną C5 przez połączenie cynkowania ogniowego z malowaniem proszkowym i specjalistycznym zmatowieniu powierzchni cynkowanej w naszej śrutowni. Możliwość negocjacji cen! Śrutowanie – stopnie czyszczenia powierzchni. W zależności od wymogów możemy uzyskać następujące klasy przygotowania powierzchni (wg. normy PN-ISO 8501-1):

Nasza śrutownia należy do najnowocześniejszych zakładów tego typu w regionie.


Komora śrutownicza o wymiarach wewnętrznych 8,5 x 4 x 3 m.


Usługa czyszczenia strumieniowo-ściernego, za pomocą śrutowania, elementów metalowych: kształtowników, blach, konstrukcji stalowych i innych elementów.

Perfekcyjne połączenie techniki i designu
zaufaj specjalistom
skontaktuj się z nami
zapraszamy do kontaktu
skontaktuj się z nami przedstawicielami lub użyj formularza kontaktowego
Szybki kontakt 607 137 150
Kierownik Lakierni 518 259 171
Zamówienia i wyceny 607 137 150
Główny technolog 506 595 804
Administracja 692 808 818
Siedziba naszej firmy oraz lakiernia proszkowa mieszczą się w Bielanach. Od lat świadczymy wysokiej jakości usługi z zakresu malowania proszkowego. Dziś współpracujemy z klientami m.inn. z tych miejscowości: Kraków, Katowice, Bielsko Biała, Tychy, Żywiec, Oświęcim, Chrzanów, Andrychów, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Sucha Beskidzka, Brzeszcze, Pszczyna i wielu innych. Zapraszamy do współpracy.

Niepoprawnie wypełniony formularz!

Nie udało się wysłać formularza!

Formularz został wysłany!