W procesie malowania proszkowego wykorzystujemy zautomatyzowaną linię, tak aby cały proces przebiegał szybko i sprawnie, a jego efektem był wysokiej jakości produkt i zadowolenie klienta. Lakierujemy nawet najmniejsze detale wykonane ze stali węglowej, stali nierdzewnej, miedzi i mosiądzu, jak również wyroby aluminiowe i ocynkowane. Dzięki zautomatyzowaniu procesu zwiększyliśmy nasze moce przerobowe . Dziś z powodzeniem wykonujemy usługę malowania proszkowego dla licznych klientów z Krakowa, Katowic, Bielsko Białej, Skoczowa czy Cieszyna
Przygotowanie powierzchni pod malowanie proszkowe jest istotnym etapem w całym procesie malowania proszkowego. To dzięki dobrego przygotowaniu malowanie przebiega sprawnie, zwiększa się przyczepność lakieru do podłoża, w efekcie farba utrzymuje się na lata. Rekomendujemy Państwu fosforanowanie żelazowe, które sprawdza się doskonale w większości przypadków.
Nasza linia posiada pięć stref natryskowych:
Powtarzalność wyżej opisanego procesu oraz zastosowanie systemu natryskowego daje nam pewność, że efektem działania będzie dokładnie przygotowany i opłukany detal.
Wszystkie powierzchnie muszą być dokładnie osuszone w konwekcyjnym piecu do suszenia.
Temperatura 120 st. Celsjusza i odpowiednio dobrany czas suszenia to gwarancja tego, że po wyjęciu z pieca detal jest właściwie przygotowany do finalnego lakierowania.
Warto podkreślić, że automatyzacja linii pozwala na zminimalizowanie kontaktu detalu z innymi powierzchni, co zapobiega osiadaniu na powierzchni niepożądanych substancji lub zanieczyszczeń.
W kolejnym etapie przenośnik wprowadza detal do automatycznej kabiny lakierniczej.
W Alugrip dysponujemy nowoczesną kabiną, która wyposażona w dwa, sterowane elektronicznie manipulatory z zainstalowanymi na nich pistoletami, pozwala na szybkie i dokładne lakierowanie.
Jak wygląda proces lakierowania? Proszek przechodzi przez układ napylania i poprzez tarcie ładuje się dodatnio - na zasadzie różnicy potencjałów przylega do malowanej powierzchni. Strefa napylania posiada system odzysku proszku oraz ergonomiczne filtry końcowe - jest to bardzo ważne w przypadku lakierowania z powierzonych farb, bo daje możliwość oszczędnego wykorzystania farby proszkowej.
Ostatnim etapem lakierowania jest utwardzanie napylonej farby. Odbywa się ono w piecu do tego przeznaczonym, w temperaturze około 180 st. Celsjusza. Naniesiony wcześniej proszek topi się, a następnie ulega polimeryzacji, w efekcie czego staje się właściwą powłoką lakierniczą.
Detal po wyjęciu z pieca i ostygnięciu jest gotowy do zapakowania.
Pełny cykl czterech opisanych wyżej etapów - od zawieszenia detalu na przenośniku do jego zdjęcia - trwa około 2 godzin.
Metoda proszkowania jest perfekcyjnym procesem chemicznym, dzięki któremu wszystkie etapy wykonywania usługi odznaczają się najwyższą jakością. Wszystkie detale są oczyszczane i fosforanowane przed malowaniem. Stosujemy farby wg życzenia klienta z pełnej palety RAL; farby antyczne i metalizowane oraz specjalnego przeznaczenia.
Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na idealne dostosowanie się do warunków panujących na rynku. Krótkie terminy, wysoka jakość i konkurencyjna cena to nasze największe atuty.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Małopolski i Śląska do współpracy z naszą lakiernią proszkową Alugrip.