pl en de
Szybki kontakt
Kontakt 607 137 150 kontakt@alugrip.pl

Automatyczna linia do malowania proszkowego


W procesie malowania proszkowego wykorzystujemy zautomatyzowaną linię, tak aby cały proces przebiegał szybko i sprawnie, a jego efektem był wysokiej jakości produkt i zadowolenie klienta. Lakierujemy nawet najmniejsze detale wykonane ze stali węglowej, stali nierdzewnej, miedzi i mosiądzu, jak również wyroby aluminiowe i ocynkowane. Dzięki zautomatyzowaniu procesu zwiększyliśmy nasze moce przerobowe . Dziś z powodzeniem wykonujemy usługę malowania proszkowego dla licznych klientów z Krakowa, Katowic, Bielsko Białej, Skoczowa czy Cieszyna


Kontrola Jakości

Jakość to podstawa naszych usług oraz produkcji.Nasz dział Kontroli Jakości prowadzi ciągły nadzór nad zleceniami. Weryfikacja poprawności prowadzona jest kilku etapowo, dzięki temu masz pewność ze produkt spełnia twoje wymagania jakościowe. Z pomocą wytycznych norm ISO 9001 stworzyliśmy kompleksowy system kontroli, który prowadzimy na różnych etapach w naszych usługach co pozwala na minimalizowanie ryzyka. Ważni są tutaj również ludzie – nasi pracownicy dbają o zachowanie najwyższej jakości ,jest to możliwe dzięki regularnemu ich szkoleniu oraz ciągłemu doskonaleniu systemu zarządzania jakością. Zadowolony Klient to kluczowa wartość w strategii Firmy i gwarancja jej sukcesu.
etapy

Etap 1: Przygotowanie powierzchni

Przygotowanie powierzchni pod malowanie proszkowe jest istotnym etapem w całym procesie malowania proszkowego. To dzięki dobrego przygotowaniu malowanie przebiega sprawnie, zwiększa się przyczepność lakieru do podłoża, w efekcie farba utrzymuje się na lata. Rekomendujemy Państwu fosforanowanie żelazowe, które sprawdza się doskonale w większości przypadków.

Nasza linia posiada pięć stref natryskowych:


  1. Strefa mycia i odtłuszczania w temp. 55 st. Celsjusza
  2. Strefa fosforanowania żelazowego w temp. 55 st. Celsjusza
  3. Strefa wstępnego płukania.
  4. Strefa płukania ostatecznego wodą demineralizowaną.
  5. Strefa nanoszenia dodatkowej powłoki chemicznej, w przypadku kiedy wymagana jest dłuższa odporność korozyjna.

Powtarzalność wyżej opisanego procesu oraz zastosowanie systemu natryskowego daje nam pewność, że efektem działania będzie dokładnie przygotowany i opłukany detal.

Etap 2: Suszenie

Wszystkie powierzchnie muszą być dokładnie osuszone w konwekcyjnym piecu do suszenia.

Temperatura 120 st. Celsjusza i odpowiednio dobrany czas suszenia to gwarancja tego, że po wyjęciu z pieca detal jest właściwie przygotowany do finalnego lakierowania.

Warto podkreślić, że automatyzacja linii pozwala na zminimalizowanie kontaktu detalu z innymi powierzchni, co zapobiega osiadaniu na powierzchni niepożądanych substancji lub zanieczyszczeń.


Etap 3: Lakierowanie

W kolejnym etapie przenośnik wprowadza detal do automatycznej kabiny lakierniczej.

W Alugrip dysponujemy nowoczesną kabiną, która wyposażona w dwa, sterowane elektronicznie manipulatory z zainstalowanymi na nich pistoletami, pozwala na szybkie i dokładne lakierowanie.

Jak wygląda proces lakierowania? Proszek przechodzi przez układ napylania i poprzez tarcie ładuje się dodatnio - na zasadzie różnicy potencjałów przylega do malowanej powierzchni. Strefa napylania posiada system odzysku proszku oraz ergonomiczne filtry końcowe - jest to bardzo ważne w przypadku lakierowania z powierzonych farb, bo daje możliwość oszczędnego wykorzystania farby proszkowej.


Etap 4: Utwardzanie

Ostatnim etapem lakierowania jest utwardzanie napylonej farby. Odbywa się ono w piecu do tego przeznaczonym, w temperaturze około 180 st. Celsjusza. Naniesiony wcześniej proszek topi się, a następnie ulega polimeryzacji, w efekcie czego staje się właściwą powłoką lakierniczą.

Detal po wyjęciu z pieca i ostygnięciu jest gotowy do zapakowania.

Pełny cykl czterech opisanych wyżej etapów - od zawieszenia detalu na przenośniku do jego zdjęcia - trwa około 2 godzin.


Alugrip - godny zaufania partner technologiczny

Specjalizacja jaką jest lakiernictwo proszkowe stało się największym priorytetem naszej firmy. Alugrip wychodzi naprzeciw swoim klientom gwarantując wysoki standard usług. Wykonujemy malowanie proszkowe w Małopolsce i Śląsku. Posiadamy nowoczesny sprzęt i przestrzeń niezbędną do lakierowania przedmiotów o niestandardowych wymiarach. Elementy aluminiowe, ocynkowane i stalowe są preferencjami, na które kładziemy ogromny nacisk podczas każdej realizacji powierzonego zadania. Nasza malarnia dysponuje doświadczoną kadrą pracowników. Wykonujemy lakiernictwo proszkowe takich elementów jak: konstrukcje reklamowe, ogrodzenia, bramy, balustrady, drzwi stalowe, ławki, schody, urządzenia rolnicze. Oprócz tego gwarantujemy zadowalające efekty jakie niesie ze sobą malowanie felg aluminiowych.

Metoda proszkowania jest perfekcyjnym procesem chemicznym, dzięki któremu wszystkie etapy wykonywania usługi odznaczają się najwyższą jakością. Wszystkie detale są oczyszczane i fosforanowane przed malowaniem. Stosujemy farby wg życzenia klienta z pełnej palety RAL; farby antyczne i metalizowane oraz specjalnego przeznaczenia.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na idealne dostosowanie się do warunków panujących na rynku. Krótkie terminy, wysoka jakość i konkurencyjna cena to nasze największe atuty.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Małopolski i Śląska do współpracy z naszą lakiernią proszkową Alugrip.

Perfekcyjne połączenie techniki i designu
zaufaj specjalistom
skontaktuj się z nami
zapraszamy do kontaktu
skontaktuj się z nami przedstawicielami lub użyj formularza kontaktowego
Szybki kontakt 607 137 150
Kierownik Lakierni 518 259 171
Zamówienia i wyceny 607 137 150
Główny technolog 506 595 804
Administracja 692 808 818
Siedziba naszej firmy oraz lakiernia proszkowa mieszczą się w Bielanach. Od lat świadczymy wysokiej jakości usługi z zakresu malowania proszkowego. Dziś współpracujemy z klientami m.inn. z tych miejscowości: Kraków, Katowice, Bielsko Biała, Tychy, Żywiec, Oświęcim, Chrzanów, Andrychów, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Sucha Beskidzka, Brzeszcze, Pszczyna i wielu innych. Zapraszamy do współpracy.

Niepoprawnie wypełniony formularz!

Nie udało się wysłać formularza!

Formularz został wysłany!