pl en de
Szybki kontakt
Kontakt 506 595 804 kontakt@alugrip.pl

Gabiony - Ogrodzenia i kosze

Alugrip Gabion

Gabiony stały się produktem poszukiwanym i stosowanym na rynku polskim, zdobywają swoich zwolenników i cieszą się opinią nowoczesnego i naturalnego stylu. Szokują tych, którzy widzą je po raz pierwszy, lecz świadomość społeczeństwa i sama nazwa produktu w ostatnich latach wzrasta w ogromnym tempie. Przyczyną dobrego wrażenia jest również fakt, iż tworzone są z naturalnych materiałów, nadają nowoczesny i zarazem oryginalny obraz otoczeniu przy czym emitują dobrą energię.

Konstrukcje gabionowe to nowoczesny styl i urozmaicenie architektury wykorzystujące naturalne elementy krajobrazu. Połączenie konstrukcji metalowych z kamieniem, drewnem, szkłem czy innym materiałem tworzy scenerie nieporównywalnie prostą, a za razem pełną wyrazu, taką jaką każdy z nas jest w stanie wykreować w swoim ogrodzie.


Oferta Alugrip Gabion

Gabiony

Gabiony dają niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Są stosunkowo łatwe w montażu, nie wymagają późniejszej konserwacji, są trwałe i wyglądają niezwykle elegancko. Mało kto wie, że są skuteczną barierą akustyczną oraz mogą być wykonane na dowolny wymiar. Nasze gabiony pięknie prezentują się gdy są subtelnie podświetlone – wyglądają wtedy szlachetnie i elegancko.

To nie tylko ogrodzenia z gabionów. Można ich z powodzeniem użyć w tzw. małej architekturze ogrodowej do stworzenia klimatycznych zakątków, ławek, stołów, kwietników, schodów czy murków...Połączenie naszych gabionów z drewnem czy metalem oraz umiejętnie zaaranżowaną zielenią stworzy na Państwa posesji niepowtarzalny klimat.

Ogrodzenia gabionowe

Oryginalny, a zarazem naturalny wygląd, to jedna z głównych zalet ogrodzeń gabionowych. Stworzenie dobrego projektu jest gwarancją otrzymania odpowiedniego efektu końcowego. Dzięki nim cała aranżacja posesji zyskuje dodatkowe walory estetyczne.

Nie należy także zapominać o pozostałych zaletach tych konstrukcji – ich trwałości oraz zdolności do tłumienia hałasu. Są to rozwiązania ekologiczne, które dodatkowo nie wymagają szczególnej konserwacji. Nie stanowią zagrożenia dla ludzi, zwierząt ani otoczenia.

Gdziekolwiek zostaną postawione, przyciągają wzrok, stając się ważnym elementem architektonicznym. Świetnie wpasowują się w wygląd posesji i komponują się z wyglądem budynków w różnych stylach. To naprawdę atrakcyjne i funkcjonalne rozwiązanie.


Kosze gabionowe

Kosze gabionowe są doskonały wyborem zarówno do domowego jak i biznesowego użytku. Oferuje łatwy sposób zbudowania silnej ściany, która ochroni przed wiatrem, śniegiem. Wykonane z nierdzewnej oraz wodoodpornej stali kosze są bardzo stabilne i wytrzymałe na lata. Siatka kratowa zbudowana jest z ukośnych i podłużnych drutów zgrzewanych na każdym przecięciu, o średnicy 4 mm przez co całość jest mocna i wytrzymała.

Kosze można wypełnić kamieniami lub żwirem szybko budując w ten sposób gotową konstrukcję. Zestaw wielu różnych modeli pomoże nam zbudowanie ściany i ustawiając je jedna przy drugiej, lub jedna na drugiej.

System ten doskonale sprawdzi się w tworzeniu przestrzeni ogrodu i przyciągnie wzrok gdziekolwiek go umieścisz.


Elewacje Gabionowe

Elewacje gabionowe charakteryzują się estetycznym i przykuwającym uwagę wyglądem zewnętrznym. Poszczególne elementy można montować na dowolną wysokość. Poprzez dołączenie konstrukcji gabionowej do ścian budynku można uzyskać oryginalny efekt wykończenia budynku. Ponadto, elewacje gabionowe można również wykorzystywać jako podmurówki i elementy nośne ścian. Elewacje gabionowe to również piękny dodatek czy też urozmaicenie elewacji budynków handlowych.Użycie gabionów sprawia iż nasz budynek jest wyjątkowy i stanowi swego rodzaju wizytówkę firmy.

Do jej wypełnienia stosuje się najczęściej kamienie, żwir i gnejs. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby kosze gabionowe wypełnić szkłem czy innymi elementami ozdobnymi. Możliwości aranżacyjne są niemal nie ograniczone i zależą w głównej mierze od Państwa oczekiwań. Dzięki temu, elewacje gabionowe stanowią doskonałą alternatywę wobec dostępnych na rynku elewacji z cegły, tynku czy cementu.

Właściwości ochronne warstwy powierzchniowej drutu ZnAl.

Nadzwyczajnie elastyczna powłoka

Powłoka drutu składa się z nadzwyczaj jednolitej i elastycznej struktury cynku i aluminium. Stop cynku z aluminium jest znacznie wytrzymalszy na zginanie niż sam cynk. Drut z powłoką ZnAl jest więc bardziej elastyczny aniżeli drut ocynkowany. Ochronna warstwa powierzchniowa drutu ZnAl zapewnia bardzo dobrą przyczepność do materiału podstawowego, dlatego doskonale nadaje się do wszystkich produktów wymagających ekstremalnego zginania.

Doskonała odporność na korozję

Druty stalowe o porównywalnej grubości powłoki ZnAl i cynku były przedmiotem wielu badań związanych z szybkością powstawania korozji. Ubytek wagi podczas prób z ZnAl był w przybliżeniu dwa do trzech razy mniejszy, aniżeli ubytek wagi drutu ocynkowanego.

Zewnętrzne działanie promieni słonecznych na różnego rodzaju płoty, mury, murki gabionowe, małą architekturę w różnych środowiskach odzwierciedla doskonałe wyniki. Drut ZnAl zapewnia lepszą ochronę katodową w przypadku mechanicznego uszkodzenia powierzchni drutu stalowego spowodowaną niejednokrotnie bez świadomej ingerencji. W odróżnieniu od powlekania cynkiem pozostaje warstwa powierzchniowa względnie gładka, nawet w przypadku długookresowego działania korozyjnego. Powyższy fakt razem z matowym wyglądem drutu z powłoką ZnAl jest widocznym znakiem ulepszonej ochrony.

Doskonała ochrona w miejscach spoin

Udowodniono, że zgrzewana siatka wykonana z drutu ocynkowanego posiada bardzo ograniczoną ochronę antykorozyjną w miejscach spoin. Przeciwieństwem jest siatka zgrzewana z drutu z powłoką ZnAl– zapewnia ochronę przeciwkorozyjną również w miejscach spoin.

dlaczego warto wybrać nasze produkty

Jeżeli poszukujesz nietypowych rozwiązań dla upiększenia swojego ogrodu i oczekujesz rzetelnego polskiego dostawcy - właśnie znalazłeś. Alugrip Gabion stawia na satysfakcję i zadowolenie klienta.

jakość wykonania

czas realizacji

indywidualna realizacja

Perfekcyjne połączenie techniki i designu
zaufaj specjalistom
skontaktuj się z nami
zapraszamy do kontaktu
skontaktuj się z nami przedstawicielami lub użyj formularza kontaktowego
Lakiernia Proszkowa / Obróbka metali
Sebastian Kisiała
Telefon Sebastian Kisiała 506 595 804
E-mail Sebastian Kisiała kontakt@alugrip.pl
Dział nowych technologii / zamówienia
Paweł Langenfeld
Telefon Paweł Langenfeld
607 137 150
E-mail Paweł Langenfeld kontakt@alugrip.pl
Siedziba naszej firmy oraz lakiernia proszkowa mieszczą się w Bielanach. Od lat świadczymy wysokiej jakości usługi z zakresu malowania proszkowego. Dziś współpracujemy z klientami m.inn. z tych miejscowości: Kraków, Katowice, Bielsko Biała, Tychy, Żywiec, Oświęcim, Chrzanów, Andrychów, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Sucha Beskidzka, Brzeszcze, Pszczyna i wielu innych. Zapraszamy do współpracy.

Niepoprawnie wypełniony formularz!

Nie udało się wysłać formularza!

Formularz został wysłany!